اخبار و مقالات

Loading_saa Loading_saa

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت برق 1402

زمان: 23 الی 26 آبان ماه 1402
ساعت بازدید: 08:00 الی 16:00
غرفه: غرفه شماره 196، سالن ملل (شماره 5)
آدرس: تهران، سئول، نمایشگاه بین المللی تهران

بیشتر بدانید

فناوری در عصر دیجیتال امروزی جنبه های مختلف زندگی ما را متحول کرده است، مانند قرائت و مانیتورینگ کنتورهای برق از راه دور. با به وجود آمدن سیستم های قرائت از راه دور، جمع آوری داده ها از کنتورها آسان تر و کارآمدتر شده است. یکی از اجزای مهم این سیستم ها مودم است که نقشی حیاتی در تضمین ارتباط میان کنتورها و سیستم نظارت مرکزی ایفا می کند. در اینجا به بررسی سیستم قرائت از راه دور، مزایای استفاده از آن با مودم، نقش مودم در این سیستم، ملاحظات امنیتی مربوطه و تاریخچه مختصری از استفاده مودم در سیستم های قرائت از راه دور می پردازیم.

بیشتر بدانید

بیش از یک قرن است که کنتور برق وجود دارد و به طور سنتی برای اندازه گیری میزان برق مصرفی یک خانوار یا کسب و کار استفاده می شود. با این حال، با ظهور کنتورهای هوشمند و محبوبیت روزافزون منابع انرژی تجدیدپذیر، نرم افزار قرائت کنتور برق اهمیت ویژه ای در بحث مدیریت مصرف برق و کاهش هزینه ها پیدا کرده است.

بیشتر بدانید

به نقل از شبکه های خبری ازبکستان، نشست هایی بین مسئولان وزارت آموزش عالی، علوم و نوآوری ازبکستان و کار آفرینان ایرانی برگزار شد. در این نشست ها شرکت سنجش افزار آسیا، شرکت الکترونیک افزار آزما، گروه ESFA و شرکت اطلس توربین پارس از ایران شرکت داشتند. در این دیدارها، پیرامون تولید مشترک تجهیزات شبکه برق در ازبکستان گفتگو کردند. همچنین امکان تولید مشترک کنتورهای برق هوشمند در ازبکستان و امکان نوسازی سیستم نظارت بر شبکه های برق ازبکستان مورد بررسی قرار گرفت.

بیشتر بدانید

دوازدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس، 19 تا 22 اردیبهشت ماه 1402 با حضور بیش از  ۴۰۰ شرکت نوآور و فناور، ۷۰ هزار مخاطب فعال در حوزه کسب و کار، ۱۵۰ سرمایه گذار و بیش از ۲۰ رویداد و بخش جنبی برگزار گردید.

بیشتر بدانید

نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس 2023
بزرگترین رویداد نوآوری و فناوری در کشور

زمان: 19 الی 22 اردیبهشت ماه 1402
ساعت بازدید: 10:00 الی 18:00
غرفه: غرفه شماره 210، سالن شماره 2

غرفه مجازی:
https://saa.inotex.com

آدرس: آزاد راه تهران -‌ پردیس، خروجی اول بعد از عوارضی اصلی، بعد از دانشگاه آزاد پردیس، پارک فناوری پردیس

بیشتر بدانید

مدیریت انرژی برق سیستمی از دستگاه های الکترونیکی و نرم افزار است که توسط اپراتورهای شبکه های برق برای نظارت، کنترل و بهینه سازی عملکرد سیستم تولید یا انتقال استفاده می شود. همچنین، می توان از آن در سیستم های مقیاس کوچک مانند شبکه محلی نیز استفاده کرد.

بیشتر بدانید

تئودور پاراسکواکوس در سال 1972 در حین کار با بوئینگ در آلاباما، یک سیستم مانیتورینگ با سنسور را توسعه داد که با روش انتقال دیجیتال از آن برای سیستم هشدار امنیتی، آتش سوزی، پزشکی و همچنین قابلیت خواندن کنتور استفاده می کرد. این فناوری برگرفته از سیستم شناسایی خودکار خط تلفن بود که به نام Caller ID شناخته می شود. Paraskevakos دو سال بعد حق اختراع آن را از ایالات متحده دریافت کرد. او در سال 1977، Metretek، Inc را راه اندازی کرد که اولین کنتورهای هوشمند را توسعه داد و تولید کرد. از آنجایی که این سیستم قبل از اینترنت توسعه یافته بود، Metretek از مینی کامپیوتر IBM سری 1 استفاده کرد.

بیشتر بدانید

جناب آقای دکتر علی اکبر محرابیان وزیر محترم نیرو طی برگزاری مراسمی در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، به همراه آقای دکتر سید محمد مقیمی ریاست دانشگاه تهران، آقای دکتر علی اسدی ریاست پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، معاونین محترم و سایر مسئولان از شرکت های دانش بنیان و محصولات طراحی و تولید شده در راستای مدیریت انرژی کشور، صبح روز یکشنبه 14 اسفند ماه در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بازدید نمودند.

بیشتر بدانید