اخبار و مقالات

Loading_saa Loading_saa

کنتور پدالی در حقیقت یک کنتور حجمی است که شامل یک روتور یا تیغه است که در مسیر آب قرار می گیرد. این کنتور از نیروی مکانیکی آب استفاده می کند و هنگامیکه آب از محفظه اندازه گیری عبور می کند، تیغه را می چرخاند. سرعت چرخش روتور متناسب با سرعت عبور آب از کنتور می باشد. این چرخش توسط مکانیسمی به قسمت نمایش دهنده منتقل می شود و در آنجا عملیات محاسبه حجم آب و... به صورت مکانیکی و یا الکترونیکی انجام می شود. درحال حاضر در اغلب این نوع کنتورها بر روی روتور یک آهنربا تعبیه می شود که با هربار چرخش از روبروی یک سنسور حساس به میدان مغناطیسی عبور می کند و یک پالس (ولتاژ القایی) با یک فرکانس تولید می نماید. هرچقدر سرعت چرخش بیشتر باشد تعداد این پالس ها در واحد زمان و مقدار ولتاژ القا شده نیز بیشتر می شود. این کنتورها با دقت بالا نیز تولید می شوند و می توانند حرکت آب در جهت معکوس را تشخیص دهند. سیگنال پردازش شده می تواند برای کنترل فرایند، ایجاد زنگ هشدار، ارسال سیگنال به سایر دستگاه ها و... استفاده شود.

بیشتر بدانید

کنتور آب کشاورزی جهت اندازه گیری آب مورد استفاده برای آبیاری مزارع، باغ ها و... مورد استفاده قرار می گیرد. منابع برداشت آب کشاورزی می تواند سطحی مانند رودخانه و یا چاه باشد.

بیشتر بدانید

در این ویدیو تست های عملکردی مودم روتر مخابراتی صنعتی NR-100 را در بازه های دمایی متفاوت از 40- الی 80+ درجه سانتی گراد مشاهده خواهید نمود. این آزمایش بنابر درخواست سازمان محترم هواشناسی کشور انجام شده است.

بیشتر بدانید

کنتور WI

1400/06/15

آب یکی از مهمترین منابع طبیعی حیات می باشد و افزایش روز افزون مصرف آن، اندازه گیری و مدیریت میزان آب مصرف شده را به یکی از مهم ترین کارهای حال حاضر تبدیل نموده است. در بسیاری از نقاط آب به صورت کنترل نشده درحال مصرف می باشد که خود به مسئله کمبود آب منجر خواهد شد. کنتورهای آب حجم آب مورد استفاده در ساختمان های مسکونی، تجاری، کاربری های صنعتی، کشاورزی، باغ و... را که توسط سیستم آبرسانی عمومی، چاه آب و یا آب های سطحی تامین می شوند اندازه گیری می کنند.

بیشتر بدانید

کالیبراسیون کنتور یکی از انواع خدمات کالیبراسیون است که توسط آزمایشگاه های مجهز کالیبراسیون ارائه می شود. کالیبراسیون کنتور، اگرچه یک اصطلاح کلی است، اما اغلب به جریان سنج ها اشاره دارد. کالیبراسیون برای همه مشاغلی که از کنتورها و یا فلومترها در کارهای روزانه خود استفاده می کنند، مهم و ضروری است. کنتورها و فلومترها می توانند برای اندازه گیری مواردی مانند مصرف آب و یا سایر سیالات استفاده شوند. از نظر عملکردی، کنتور و فلومتر کاملا مشابه می باشند و تفاوت آن ها در ترنسمیتر بوده که امکانات خاصی را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. به عنوان مثال کنتور قابلیت ذخیره پروفایل مصرف را دارد و فلومتر تنها سرعت جریان لحظه ای را نمایش می دهد.

بیشتر بدانید

دبی سنج الکترومغناطیسی (فلومتر) از یک ترنسمیتر و یک سنسور تشکیل شده است که جریان سیال عبوری را اندازه گیری می کنند. سنسور دبی سنج الکترومغناطیسی در مسیر خط لوله نصب می شود وضمن ایجاد میدان مغناطیسی در داخل سیال، ولتاژ القایی ایجاد شده توسط سیال را اندازه گیری می کند.

بیشتر بدانید

خدمات بیگ دیتا یا کلان داده که توسط شرکت سنجش افزار آسیا ارائه می شود به عنوان یک سرویس ارائه پلتفرم و ابزارهای داده است که به سازمان ها در پردازش، مدیریت و تجزیه و تحلیل مجموعه داده های بزرگ کمک می کند تا بتوانند از آن ها در جهت بهبود عملیات تجاری خود استفاده کنند.

بیشتر بدانید

انتقال داده فرآیند استفاده از تکنیک ها و فناوری های محاسباتی برای انتقال داده های الکترونیکی یا آنالوگ از یک گره رایانه ای به دیگری است. داده ها به صورت بیت و بایت بر روی یک رسانه دیجیتال یا آنالوگ منتقل می شوند و این فرآیند ارتباطات دیجیتال یا آنالوگ بین دستگاه ها را امکان پذیر می کند.

بیشتر بدانید

رشد و پیشرفت در زمینه فناوری و استفاده از تکنولوژی در کار و صنعت باعث شده مانیتورینگ و ارسال و دریافت اطلاعات از راه دور به یک نیاز در صنعت تبدیل شود. دستگاه ها و تجهیزات اندازه گیری عموما نیاز هست تا بصورت لحظه ای و یا بصورت دوره ای قرائت شوند و اطلاعات جمع آوری شده توسط آن ها جهت دستیابی به هدف نصب آن ها که تهیه گزارش و نمودار وضعیت و یا حتی صدور قبض در برخی موارد می باشد تحقق پیدا کند.

بیشتر بدانید

دستگاه های بسیاری در صنعت وجود دارند که ممکن است نیاز داشته باشیم آن ها را از راه دور کنترل نماییم و یا مقادیر مشخصی را از آن ها دریافت کنیم و یا حتی ممکن است بسته به حساسیت شرایط نیاز داشته باشیم تا بصورت لحظه ای آن ها را مانیتور نماییم. برای دست یابی به این هدف نیاز داریم اگر بیش از یک دستگاه وجود دارد آن ها را بصورت یک شبکه در آورده و در نهایت این شبکه را با اتصال به اینترنت و یا شبکه داخلی، قابل دسترسی از راه دور نماییم. در این موارد مودم روترهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند و با برقراری ارتباط با دستگاه های موجود از طریق پورت هایRS-485  و RS-232 یک شبکه بین دستگاه ها ایجاد می کنند و با استفاده از پورت LAN جهت اتصال به شبکه و در نهایت اینترنت و یا استفاده از سیم کارت های موجود و ارتباط به اینترنت از طریق GPRS این شبکه را قابل کنترل و مانیتور از راه دور می نماید.

بیشتر بدانید