اخبار و مقالات

Loading_saa Loading_saa

نرم افزار قرائت کنتور آب، نرم افزاری مبتنی بر وب است که با انطباق پذیری، مدیریت اطلاعات ورودی و نیز یکپارچه سازی و دسته بندی آن ها، نیازهای مختلف کاربران را در جهت دسترسی به اطلاعات مشترکین فراهم می سازد.

بیشتر بدانید

مدیریت داده های کنتور (MDM مخفف Meter Data Management) به نرم افزاری گفته می شود که ذخیره سازی و مدیریت داده ها را برای مقادیر زیادی از داده های تحویل شده توسط سیستم های اندازه گیری هوشمند انجام می دهد. این داده ها عمدتا شامل مقدار مصرف مشترکین و رویدادهایی است که از سرورهایی که مجموعه داده ها را در زیرساخت های اندازه گیری پیشرفته (AMI) یا سیستم های خودکار قرائت کنتور (AMR) مدیریت می کنند، وارد می شوند. MDM یک جزء در زیرساخت شبکه هوشمند است که توسط شرکت های سرویس دهنده ارائه می شود. MDM شامل تحلیل داده های کنتور می باشد، تحلیل داده های جمع آوری شده از کنتورهای هوشمند الکتریکی که مصرف انرژی الکتریکی را ثبت می کنند.

بیشتر بدانید

صبح روز دوشنبه 11 مهر ماه نخستین "نمایشگاه تخصصی ارائه محصولات نوآورانه و فناورانه 1401"، با حضور «علی اکبر محرابیان» وزیر محترم نیرو، مدیران ارشد و متخصصین صنعت برق در محل پژوهشگاه نیرو آغاز به کار کرد.

بیشتر بدانید

AMI مخفف Advanced Metering Infrastructure به سیستم هایی اطلاق می شود که مصرف انرژی را اندازه گیری، جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کنند و با تجهیزات اندازه گیری مانند کنتور برق، کنتور گاز و کنتور آب، بنا به درخواست یا بر اساس برنامه زمانبندی شده، ارتباط برقرار می کنند. این سیستم ها شامل سخت افزار، نرم افزار، ارتباطات، نمایشگرها و کنترل کننده های مصرف انرژی مشترک، سیستم های ارتباط با مشتری، نرم افزار مدیریت داده های کنتور و سیستم تجاری تامین کننده انرژی هستند.

بیشتر بدانید

قرائت از راه دور راهکاری است که به کمک صنعت آمده تا راحت تر و با دقت بالاتری بتواند مانیتورینگ، کنترل و مدیریت را انجام دهد. در این سیستم نیاز هست تا اطلاعات مورد نیاز مانند اطلاعات کنتورهای برق، آب، گاز، سنسورها و... از طریق شبکه ارتباطی مانند تلفن همراه (GPRS) و یا شبکه محلی (LAN) جمع آوری شده و ضمن صحت سنجی آن ها، جهت ساخت گزارش ها و نمودارهای مورد نیاز تحلیل شوند. از این سیستم می توان جهت صدور  قبض های مشترکین، پلن های بهینه سازی و... استفاده نمود.

بیشتر بدانید

مدیریت انرژی فرآیندی است که در آن نظارت، جمع آوری اطلاعات، تحلیل و تهیه گزارش، صدور قبض و بهینه سازی مصرف انرژی انجام می شود.

چند مرحله برای فرآیند مدیریت انرژی وجود دارد که باید به صورت مستمر تکرار شوند:

  1. جمع آوری داده ها به صورت پیوسته
  2. تجزیه و تحلیل و تهیه گزارش از اطلاعات بدست آمده
  3. صدور قبض برای مشترکین و مدیریت آن ها
  4. مشخص نمودن نقاط ضعف و نیاز به تعمیر و نگهداری یا بهینه سازی تجهیزات شناسایی شده
  5. اجرایی نمودن راه حل های تعمیر و نگهداری، بهینه سازی و توسعه

مدیریت انرژی شامل برنامه ریزی و بهره برداری از واحدهای تولید و مصرف انرژی و همچنین توزیع و ذخیره انرژی است. هدف حفاظت از منابع طبیعی، آب و هوا و کاهش گازهای گلخانه ای می باشد. و این در حالی است که مشترکین دسترسی دائمی به انرژی مورد نیاز خود دارند.

بیشتر بدانید

پنجمین همایش و نمایشگاه ملی اندازه‌‌ گیری جریان سیالات در صنایع نفت، گاز، پالایش و پخش، پتروشیمی و آب، در روزهای ۱۴ و 15 تیر ماه در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار گردید.

بیشتر بدانید

این رویداد روز دوشنبه 6 تیر ماه در ساختمان صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری کشور و در چهار محور موضوعی، کنتور هوشمند، زیرساخت‌های انتقال داده، پلتفرم‌های تحلیل داده و الزامات و مقرررات و تنظیم‌گری با حضور وزیر نفت، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، دکتر چگینی مدیرعامل و معاونان شرکت ملی گاز ایران و برخی نمایندگان کمیسیون انرژی مجلس برگزار شد.

بیشتر بدانید

سیستم جمع آوری اطلاعات در راستای نیاز به خواندن، ثبت، بررسی و تحلیل اطلاعات به وجود آمده است. به عنوان مثال جمع آوری اطلاعات سنسورها، تجهیزات و دستگاه های نصب شده در یک نیروگاه مانند دما، فشار، ولتاژ، جریان و...

بیشتر بدانید