اخبار و مقالات

Loading_saa Loading_saa

مهندسان دانشگاه کالیفرنیا موفق به ابداع ماده ای جدید شده اند که قادر به هدایت جریان برق با چگالی ۵۰ برابر بیش از کابل های مسی متداول در صنعت برق است.

بیشتر بدانید

با اهدای تندیس و لوح تقدیر، از شرکت سنجش افزار آسیا به عنوان صنعتگر نمونه و برتر کشور در سال 1396 در بیست و دومین همایش روز ملی صنعت و معدن با هدف بزرگداشت تولید در بخش صنعت و معدن کشور، با حضور آقای دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، آقای دکتر محمد شریعتمداری وزیر صنعت معدن و تجارت، آقای مهندس غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی و رئیس صنایع مجلس و جمعی از نمایندگان مجلس و فعالان اقتصادی نمونه کشور در سالن اجلاس سران تقدیر به عمل آمد.

بیشتر بدانید

خلاصه ای از فرآیند نصب کنتور هوشمند آب الکترومغناطیسی کشاورزی

بیشتر بدانید

یکی از بزرگترین چالش هایی که صنایع مختلف امروزه با آن مواجه هستند طراحی یک زیر ساخت، مطابق با نیازهای ارتباطی در حال رشد صنعتی است. شبکه های صنعتی، پلتفرم های ناهمگون ارتباطی هستند که در طول زمان برای تأمین نیازهای چند جانبه کاربران آن تکامل یافته اند. علاوه بر ارائه یک زیر ساخت شبکه مرکزی، شبکه صنعتی همچنین باید نیازهای ارتباطی تجهیزات جدیدی را که به شبکه اضافه می شوند را نیز تأمین کند. در این مقاله ما به نگاهی به نقش شبکه موبایل در شبکه های صنعتی انداخته و در مورد راهکارهای انتخاب یک شبکه صنعتی موبایل بحث خواهیم کرد.

بیشتر بدانید

نگاهی به سیستم قرائت کنتور AMI

بیشتر بدانید

ازتاریخ 24 الی 27 مهرماه 1396
سالن خلیج فارس - طبقه دوم (44B)

بیشتر بدانید

در سال‌های آغازین استفاده از انرژی الکتریکی، ژنراتورهای جریان مستقیم DC با همان ولتاژ تولیدی به مصرف کننده‌ها متصل شده بودند و به این صورت تولید و انتقال برق با یک ولتاژ انجام می‌گرفت، چراکه هیچ راهی برای تغییر ولتاژ DC به جز تغییر ژنراتورها وجود نداشت.

بیشتر بدانید

مروری بر روشهای قرائت کنتور

بیشتر بدانید

مقدمه ای بر مقوله تست و بازرسی کنتورهای برق

بیشتر بدانید

تاسیس و شروع به کار کانال تلگرام رسمی اطلاع رسانی شرکت سنجش افزار آسیا در حوزه نیرو (برق و گاز)

بیشتر بدانید